Biciklističkom vožnjom nikšićkim ulicama proslavljen Dan Evrope

U Nikšiću proslavljen Dan Evrope

- MVP
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Biciklističkom vožnjom nikšićkim ulicama proslavljen Dan Evrope

Biciklističkom vožnjom ulicama Nikšića danas je, u okviru Evropskog đira, proslavljen Dan Evrope.

Događaj su organizovali Opština Nikšić, Ministarstvo evropskih poslova i NVO Biciklo.me, uz podrsku Delegacije EU, a u sklopu EU4ME programa.

Oko 100 ljudi svih uzrasta i mogućnosti napravilo je krug ulicama grada pod Trebjesom u cilju promocije održivih i ekoloških vidova prevoza.

image
- MVP

Predstavnik NVO Biciklo. me Stefan Bulatović je kazao da će vožnja ulicama Nikšića biti duga 5 kilometara i da je to način na koji taj grad i Crna Gora pokazuju privrženost evropskim vrijednostima i standardima, posebno u oblasti ekologije i održivosti.

- Nadam se da će građani Nikšića uživati u ulicama koje su drugačije nego inače. Navikli smo na ulice prepune automobila, a sada će biti prepune bicikala. Želimo da pokažemo Nikšićanima i cijeloj Crnoj Gori da biciko jeste prevozno sredstvo i da naši građani treba da budu prilagođeni za upotrebu bicikla za sve uzraste, bez obzira na godine, mogućnosti i slično. Biciklo je održivo i ekološko prevozno sredtsvo  i upravo je to ono što čini evropske vrijednosti - kazao je Bulatović.

image
- MVP

Savjetnik predsjednika Opštine Vojin Striković ukazao na važnost razvoja, promovisanja i upražnjavanja zdravih stilova života na putu ka članstvu u EU.  Istakao je da Opština Nikšić, u saradnji sa partnerima iz Vlade, prvenstveno, Ministarstvom evropskih poslova i Delegacijom EU, koja je između ostalog i sponzor ovakvih aktivnosti, promoviše one momente i elemente koje nazivamo evropskim vrijednostima.

image
- MVP

- Možda i najznačajnija evropska vrijednost o kojoj bismo trebali da razmišljamo i da angažujemo sve svoje snage da ih na pravi način promovišemo jesteono što nazivamo zelenom agendom. To je bavljenje svim onim aktivnostima koje će doprinositi da naša okolina i naša sredina u kojoj živimo bude čistija da ona zapravo dobija onaj izgled i one obrise koje mi priželjkujemo ako želimo da ostavimo zadravu sredinu budućim generacijama - poručio je Stirković.

Obilježen Dan Evrope: Važno je postepeno usvajanje evropskih vrijednosti

 

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

Kovačević: Nikšić je bogat mladim talentima
Kovačević: Nikšić je bogat mladim talentima
Predsjednik Оpštine Nikšić Marko Кovačević upriličio je prijem za džudiste Džudo kluba „Fokus“ Marka i Savu Gardaševića i Аndreu Šutović iz Džudo kluba „Straševina“, koji su osvojili prvo mjesto na Balkanskom prvenstvu, i Аnastasiju Mićović, učenicu ОŠ „Milija Nikčević“ koja je postigla najbolji rezultat na eksternoj provjeri znanja i tokom školovanja dobila brojne nagrade na takmičenjima iz fizike, matematike i likovne kulture.

IZBOR UREDNIKA