Бар је један од ријетких градова у Црној Гори који нема Дневни центар за дјецу са сметњама у развоју. Прије десет година Влада је за ту намјену барској општини уплатила преко 100.000 еура. Док се родитељи питају шта је било са тим новцем и да ли је неко одговарао што Дневног центра и након деценије чекања и празних обећања нема, из Општине узвраћају да новац ипак није потрошен и да се налази на њиховом жиро рачуну.
На конкурс за идејно рјешење Дневног центра пристигло је 14 радова. Конкурсни жири је детаљно размотрио све пријављене радове и извршио бодовање, а међу пријављеним радовима издвојено је њих пет.
Одборник Милан Нешковић (Демократе) каже да се ушло у другу деценију реализације овог пројекта, што је чак за милион еура повећало трошкове. Да је инвестиција у буџету за 2022. годину већа за милион еура потврђује и секретар Секретаријата за инвестиције, имовину и заступање Видо Дабановић.
Нешковић истиче да је овај пројекат загазио у другу деценију.
- У 2020. години вриједност инвестиције била је 390.000 еура. У буџету за ову годину планирано је 1.390.000 еура. Чудно ми је да сада треба милион еура више - каже он.
Дабановић каже да је било неопходно извршити геодетска истраживања, урадити идејно архитектонско решење, затим ту су и трошкови рада комисије за првонаграђено решење, као и геолошка испитивања да би се пројекат урадио, те средства за изграду пројекта.
- Све се то дешавало у 2020. години. На тој локацији је било урађено пројектно решење у претходном периоду. Такође је било у једном периоду неслагања од стране школског одбора, јер нису били сагласни да се на тој локацији гради тај објекат, из разлога јер је то државна имовина с правом управљања Министарства просвјете. Тако да су се морали ријешити ти имовински односи, а након решавања је створена могућност за градњу - каже Дабановић и додаје:
- Тачно је да је претходно решење било на износ од 350.000 еура а сада је 1.350.000 еура. То је један потпуно законит процес, и ја не видим извргавање прописа.