Babić je bio u društvu sa Rajkom Lipovcem, poznavaocem vojničkog života i vještina.
- I ranije sam posjećivao Spomen-sobu, ali sam želio da vidim ambijent u novim, tek adaptiranim prostorijama. Оtišao sam sa namjerom da ostanem tridesetak minuta, a ostao sam čitavih tri sata. Оduševio sam se pri ulasku u prostoriju. Tu je sva istorija rezervnih vojnih starješina u slici i tekstu, ne samo grada Nikšića, već i dobrog dijela Crne Gore. Mnoštvo fotografija, tekstova, izjava pojedinaca, biografija ličnosti od Baja Pivljanina, Janka Vukotića... do naših dana - ističe Babić.
Sve je to sakupio, sačuvao, sredio, sistematizovao i izložio vrsni hroničar Branko Pavić. Tih nekoliko prostorija, od patosa do plafona, prekrivene su fotografijama i tekstovima o ljudima koji su dali mnogo u ovoj oblasti i koji su radom obilježili svoje vrijeme. Sve što je izloženo može biti dragocjeno i za ozbiljne istoričare i dobre pripovjedače.
Slobodan Babić ističe da je imao utisak da je boravio u muzeju i da je posjetio Аrhiv rezervnih vojnih starješina.
- Taj svojevrsni arhiv stvorio je Branko Pavić, veliki pregalac i neumorni društveni radnik koji je mnogo učinio na zbližavanju i povezivanju rezervnih vojnih starješina sa prostora bivše Jugoslavije, organizujući susrete, posebno sa Banja Lukom, Prijedorom, Suboticom, Bečejem, Novim Sadom, Vrbasom - kaže Babić i dodaje da je Pavić predsjednik Оrganizacije rezervnih oficira više od 40 godina i da je nosilac mnogih priznanja, pohvala, odlikovanja, republičkih i jugoslovenskih, ali za iskreni višedecenijski rad, njegov grad mu se još nije odužio na pravi način.
Iako u dubokim godinama Slobodan Babić, neumorni 84-godišnjak i danas ima mladalački entuzijazam. Spojio je Božji dar i nesebično davanje sebe društvu i gradu, a radni elan ga ne napušta. Stigne da svakog sretne, da odgovori na mnoga pitanja, objasni do detalja, da ugosti i ljudski isprati.