Иако се ближи крај грађевинске сезоне у Пљевљима се тренутно изводе радови вриједни око милион еура. Кашњење у извођењу послова у локалној управи правдају бројним недостацима на тржишту, као и проблемима везаним за корона вирус.Посебно се истиче проблем нејављања извођача на јавне позиве које је расписивала локална управа.
-Имамо поједине послове гдје су се извођачи радова јавили тек на трећи јавни позив. Значи два јавна позива су пропала јер се на њих нико није јавио - каже за "Дан" директор Службе за развој и изградњу Ненад Рубежић уз појашњење да би било идеално да су се извођачи радова јавили на први јавни позив расписан још у марту. Он истиче да ће за поједине радове ових дана по четврти пут расписати јавни позив.
-У селима Трновице и Вуково врело имамо послове на изградњи сеоских водовода. Три јавна позива су пропала и сада расписујемо четврти. Било би добро да се и сада јави неки извођач радова који би на прољеће завршио послове. Тренутно имамо радове у вриједности од милиона еура. Ради се водоводна и канализациона мрежа у више улица, а изводе се и радови на другим пројектима. Трудимо се да док је лијепо вријеме завршимо што више послова на отвореном - каже Рубежић и додаје да они послови који не буду завршени ове јесени биће конзервирани и завршени наредне грађевинске сезоне.
Ипак на терену се да примјетити да није једини проблем то што су извођачи радова касно изабрани. Наиме, извођач радова на изградњи паркинга у улици Мила Перуничића у посао је уведен још 26. априла. Рок за завршетак радова био је 60 дана, а радови услед проблема са пројектном документацијом и са нерјешеним имовинско - правним односима трајали су скоро пола године.
Грађани Пљеваља показују незадовољство услед радова на водоводној мрежи у улицама Ослобођења,Сутјеска, Мојковачкој и другим јер ће током зиме остати неафалтирани коловози и тротоарске површине.
-Нажалост велики је проблем што ми немамо већи број "здравих предузећа". То кад кажем мислим да немамо довољно предузећа која имају капацитет да на вријеме заврше преузете послове и да одговоре потребама тржишта - каже Рубежић и додаје да је ситуацију додатно отежао и корона вирус.
-У појединим предузећима велики је борј обољелих радника, а и у нашој служби имамо доста онх који су збох короне на боловању, а требало би да прате активности на терену - каже Рубежић.