Dom za stare u Nikšiću primio prve korisnike
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
(VIDEO) Nikšićki Dom za stare primio prve korisnike
Naša ustanova je dobila licentu za pružanje usluga smještaja i sa današnjim datumom počinje prijem prvih korisnika u Dom, kazala je direktorica Lalatović
„Dom za stare“ u Nikšiću danas je upriličio prijem svojih prvih korisnika.
Direktorica ove ustanove Andjela Lalatović kazala je da sa današnji datumom počinje prijem prvih korisnika za Dom.
- Naša ustanova je dobila licentu za pružanje usluga smještaja i sa današnjim datumom počinje prijem prvih korisnika u Dom. Danas će biti smješteno 10 korisnika a potom ćemo ustaljenom dinamikom smještati korisnike koji su na listi čekanja, a ukupno ih ima 157 – kazala je Lalatović.
Ona je istakla da je sve spremno za prijem i da od sjutra kreće prijem raseljenih i interno raseljenih lica koji će se vršiti posredstvom Centra sa socijalni rad i drugih nadležnih institucija.
Predstavnici Ministarstva najavili su svečano otvaranje ove ustanove sredinom marta. Smještajni kapacitet Doma je 208, a od toga 104 mjesta je predviđeno za raseljena i interno raseljena lica i 104 za domicilno stanovništvo.
Novi korisnik Jelena Kovačević (81) izrazila je zadovoljstvo ustanovom i kazala da bi svima preporučila Dom koji generacijama treće dobi može pružiti odmor.
Prijemu su prisustvovali predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević i predsjednik SO Nikšić Nemanja Vuković kao i drugi nadležni iz lokalne samouprave.
foto i video: Željko Šapurić
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU