
On je dodao da je odluka o proglašenju vanredne situacije donesena na jučerašnjoj sjednici Štaba za vanredne situacije Grada Banjaluke.
- Trenutno imamo oko 120 prijava, pa smo zbog toga formirali deset timova koji će u što kraćem roku izaći na teren i evidentirati štetu, a nakon čega će i donijeti korake za rješavanje ovih izazova - navodi se u izjavi Babića objavljenoj na zvaničnoj stranici Grada.
On je istakao kako je najviše klizištima i odronima pogođeno naselje Bronzani Majdan, prenosi Radio Slobodna Evropa, prenosi MINA.
Babić je rekao i da su se nivoi rijeka Vrbas i Vrbanja stabilizovali i da nema opasnosti od izlivanja.
- Dotok Vrbasa u Hidrocentralu Bočac je 250 kubika, to je njihov radni nivo, a obje turbine rade u punom kapacitetu. Vrbanja se povukla skoro na svoj minimum - kazao je Babić, prenosi MINA.
Kako je dodao, u pojedinim mjesnim zajednicama, u kojima je ranije proglašena vanredna situacija, plavljeni su pomoćni objekti, garaže i dvorišta, ali za sada nije bilo prijava štete.
Banjalučki Štab za vanredne situacije u petak je proglasio vanrednu situaciju u 16 mjesnih zajednica ugroženih usljed obilnih padavina.
Obilne padavine proteklih dana su dovele do povećanja vodostaja rijeka i problema u saobraćaju i u ostalim dijelovima Bosne i Hercegovine (BiH).
Najteže pogođen poplavama je Prijedor, na sjeverozapadu BiH, gdje je, zbog izlivanja Sane i njenih pritoka, tokom protekla tri dana evakuisano 145 osoba a poplavljeno gotovo 800 objekata.
Gradski Štab za vanredne situacije u nedjelju je donio odluku o ukidanju stanja vanredne odbrane od poplava na području Prijedora, nakon što se voda počela povlačiti.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar