Aleksandar Vučić i Aljbin Kurti
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Borelj pozvao Vučića i Kurtija na hitan sastanak u Brisel
Borelj je dodao da je u kontaktu sa obje strane, kao i sa komandom KFOR-a, kako bi tačno utvrdili šta se dogodilo prilikom hapšenja trojice kosovskih policajaca
Potpredsjednik Evropske komisije i šef službe za spoljne poslove EU Žozep Borelj pozvao je Aleksandra Vučića i Aljbina Kurtija na hitan sastanak sledeće sedmice u Briselu, prenosi N1.
- Moram da pozovem na smirivanje situacije na terenu, a pošto se situacija pogoršava iz dana u dan, ponovo smo u fazi ‘kriznog menažmenta’. Pozvao sam dvije strane, Kosovo i Srbiju, na sastanak ‘kriznog menadžmenta’ sledeće nedjelje, rekao je Borelj, nakon sastanka sa generalnom sekretarom NATO Jensom Stoltenbergom.
On je zahvalio vojnicima i komandantu KFOR-a na „poslu koji obavljaju na sjeveru Kosova“.
Borelj je dodao da je u kontaktu sa obje strane, kao i sa komandom KFOR-a, kako bi tačno utvrdili šta se dogodilo prilikom hapšenja trojice kosovskih policajaca.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU