Lavrov: Zelenski neće odlučivati o pregovorima
FOTO: EPA-EFE/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL)
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Lavrov: Zelenski neće odlučivati o pregovorima

Ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski neće odlučivati o pitanju vođenja pregovora sa Rusijom o rješavanju sukoba u Ukrajini, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.

- Predsjednik Rusije Vladimir Putin je više puta govorio da nikada nijesmo odbijali pregovore. Jasno je da o tome neće odlučivati Zelenski. Pozivaju nas na pregovore i pokušavaju da sve izokrenu – govore da Ukrajina, navodno, želi pregovore, a da Rusija odbija. Putin je mnogo puta govorio da Zelenski ukine dekret od prije dvije godine koji zabranjuje vođenje pregovora sa Putinom - rekao je Lavrov.

Prema njegovim riječima, Rusija je otvorena za kontakte sa SAD na čelu sa administracijom Donalda Trampa, ali nema bilo kakve očekivanja.

- Putin je na sjednici međunarodnog kluba 'Valdaj' rekao da je uvijek spreman za razgovor. Nismo ga mi ni prekidali, lopta ja na drugoj strani - rekao je Lavrov.

Putin: Lopta je u američkom dvorištu; Zelenski: Još nisam vidio detalje Trampovog mirovnog plana

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA