
Peruanski mediji prenose da su članovi balkanskog kartela otkriveni u toj zemlji, i da su balkanske kriminalne organizacije umiješane u međunarodnu trgovinu kokainom. Kako je saopštio general policije Raul del Kastiljo, proizvodnja droge u toj zemlji bilježi rekordne cifre.
- Proširenje teritorije na kojoj se gaji list koke u zemlji porastao je za 7.000 hektara u odnosu na prošlu godinu, dostigavši 61.000 u cijeloj zemlji- naveli su peruanski zvaničnici za portal "libertaddigital.com", prenosi RTCG.
Kako prenosi taj medij, prinosi će nastaviti da rastu, jer je novi ministar unutrašnjih poslova Luis Barankuela već obavijestio američku agenciju DEA da su operacije otkrivanja plantaža koke u Vraemu, izuzetno siromašnom području ove zemlje, obustavljene do daljnjeg.
- Potencijalna proizvodnja čistog kokaina na tih 61.000 hektara može da dostigne 650 tona, što Peru čini drugom zemljom sa najvećim kapacitetom za proizvodnju ove droge, a prema izveštaju iz američkog Stejt departmenta iz marta ove godine, samo GA Kolumbija ima više (936 tona koke), Godišnje se otkrije samo deset odsto svih droga proizvedenih u zemlji, a ostatak ide u Evropu- naveo je peruanski portal.
Kako se tvrdi, tovari kokaina putuju lakim avionima i morskim kontejnerima najčešće iz Bolivije, a zatim odlatle u Argentinu, Brazil ili Urugvaj. Potom u Afriku i na kraju u Evropu.
- Što se tiče kartela koji djeluju u Peruu, locirani su članovi kartela Sinaloa i Halisko Nueva Generasion. Otkrivene su i italijanska mafija Ndrangeta i Kamora, uz balkanski kartel- naveo je peruanski portal.
Komentari (0)
Ostavite svoj komentar