Blinken u Ankari o značaju nastavka borbe protiv Islamske države nakon pada režima Bašara el Asada

Entoni Blinken

- SHUTTERSTOCK
Dan portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Blinken u Ankari o značaju nastavka borbe protiv Islamske države nakon pada režima Bašara el Asada

Šef američke diplomatije Entoni Blinken istakao je danas značaj nastavka borbe protiv Islamske države u Siriji nakon pada režima Bašara el Asada.

- Naša zemlja je veoma naporno radila da osigura eliminaciju teritorijalnog kalifata Islamske države, da osigura da se ova prijetnja više ne vrati. Nophodno je da nastavimo sa ovim naporima - rekao je Blinken u Ankari, na konferenciji za novinare sa turskim ministrom spoljnih poslova Hakanom Fidanom.

Povodom sukoba u Gazi, Blinken je rekao je da vidi „ohrabrujuće znake“.

- Razgovarali smo o Gazi i razgovarali smo, mislim, o prilici za uspostavljanja primirja. A ono što smo vidjeli poslednjih nedelja su, koliko je to moguće, ohrabrujući znaci - rekao je Blinken.

Asad možda neće večerati sa Putinom u Moskvi, ali će živjeti u ogromnom luksuzu

On je apelovao na Tursku da iskoristi svoj uticaj na Hamas u cilju postizanja primirja u Gazi.

Turski predsjednik Redžep Tajip Erdogan je sinoć na sastanku sa Blinkenom razgovarao o situaciji u Siriji i rekao da Turska „nikada neće dozvoliti slabost u borbi protiv Islamske države“.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA