Kako prenosi Glas Amerike, dvoje političara, koji se nikada nisu sreli uživo, vodiće debatu koja počinje u 21 sat po lokalnom vremenu, i traje 90 minuta, a domaćin je televizija Ej-Bi-Si njuz.
Policija je sprema za proteste, pošto propalestinske grupe, ogorčene zbog podrške Kamale Haris Izraelu, planiraju demonstracije.
Barikade su podignute oko Nacionalnog centra za ustav, mjesta gdje se održava debata, pa građanima nije dozvoljen pristup istorijskoj lokaciji gdje se nalaze Zvono slobode i Hol nezavisnosti, gdje je potpisan američki ustav.
Za to vrijeme, u nekoliko gradskih barova i univerziteta planiraju se žurke na kojima će se grupno gledati debata.
Najviši zvaničnici Demokratske partije će se okupiti u jednom hotelu da zajedno gledaju debatu, a očekuje se da će im se posle TV duela pridružiti Kamala Haris, dok Trampovi planovi posle debate još nisu poznati.
Neki građani Filadelfije se nadaju da će saznati nešto više o Haris.
Loš nastup na debati predsjednika Džoa Bajdena u junu je u suštini okončao njegovu političku karijeru, pošto je podstakao moćne demokrate da ga ubijede da treba da se povuče i dozvoli svojoj potpredsjednici da se takmiči na izborima umjesto njega.
Od tada je Haris oborila rekorde u prikupljanju donacija i pokrenula je novi entuzijazam u stranci, ali ankete pokazuju da je njena trka sa Trampom izuzetno tijesna.
Sa svojih 19 elektora, Pensilvanija donosi najviše glasova od svih neopredijeljenih država, za koje se očekuje da će presuditi izbore.
Većina analitičara predviđa da će, ko god da osvoji Pensilvaniju, pobijediti u trci za Bijelu kuću.
Demokrate su, istorijski gledano, pobijeđivale u Pensilvaniji tako što bi osvojili veliku većinu glasova u Filadelfiji i tako nadomjestili gubitke koje pretrpe u većem dijelu ostatka države, koji glasa za republikance.