
Bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton izjavila je da predsjednik Rusije Vladimir Putin ima “skoro mesijansku vjeru u sebe” i da ne voli kritike, naročito ako dolaze od strane žena.
Ona je podsjetila da je „imala neke pozitivne pomake“ u bliskoj saradnji sa Putinom između 2009. i 2013. kada je on bio premijer Rusije, ali da se taj odnos pogoršao kada je kritikovala „očigledno nepoštene“ izbore koji su ga vratili na mjesto predsjednika 2012. godine.
Klinton je tada prilikom jednog svog govora istakla da “Rusi imaju pravo da se njihov glas čuje i njihovi listići pravilno prebroje”, kao i pravo “da izbori budu po međunarodnim standardima”.
U Rusiji su nakon toga izbili protesti u kojima je učestvovalo desetine hiljada ljudi, za šta je Putin okrivio bivšu američku državnu sekretarku.
- Putin ne voli kritike, naročito one koje dolaze od žena. Uprkos tome što tvrdi drugačije, veoma se namučio kako bi pomogao Donaldu Trampu da dođe na mjesto predsednika 2016. godine - rekla je Klinton koja je izgubila od Trampa na tim predsjedničkim izborima, prenosi Gardijan.
Klinton je još rekla da Putin “ima gotovo mesijansku vjeru u sebe”, kao i “želju za povratkom carske Rusije”.
Ona je navela da joj je to pomoglo da shvati kako će on zbog toga postati “prijetnja za cijelu Evropu i ostatak svijeta”.
- Kada je izvršio invaziju na Ukrajinu nisam bila iznenađena. Ali me je prijatno iznenadilo kako se vlada predsjednika Vladimira Zelenskog organizovala i kako se Ukrajina brani. Dobro to što je NATO odlučio da snabdije Ukrajinu oružjem, čime je potvrđena potreba za očuvanjem institucija koje treba učiniti još efikasnijim u budućnosti- zaključila je Klinton.
Коментари (0)
Оставите свој коментар