Haris je u intervjuu za Si-En-En (CNN) ocenila da je administracija američkog predsjednika Džozefa Bajdena uspjela da smanji ilegalne prelaske meksičko-američke granice posljednjih mjeseci, kao i da "oporavi ekonomiju" nakon pandemije korone, uključujući smanjenje stope nezaposlenosti.
Haris je ranije ove godine podržala sporazum republikanaca i demokrata o bezbjednosti granica koji bi uključivao stotine miliona dolara za izgradnju zida na granici.
Tramp je vršio pritisak na republikance u Kongresu da ponište taj sporazum, ali je Haris obećala da će potpisati zakon o tome ako bude izabrana.
Ona je istakla da je važan konsenzus i u vezi sa tim obavezala se da će uključiti nekog republikanca u svoj predsjednički kabinet, ne navodeći konkretno ime.
Haris je dodala da će ispuniti svoje obećanje da će biti predsjednik "za sve Amerikance".
- Mislim da je važno kada se donose neke od najvažnijih odluka imati ljude za stolom koji imaju različita mišljenja- istakla je Haris.
Govoreći o povlačenju aktuelnog predsjednika Džoa Bajdena iz trke za reizbor, nakon čega je ona postala kandidat demokrata, Haris je navela da je telefonski poziv u kojem joj je javljeno da se Bajden povukao iz kampanje zatekao sa porodicom nakon što su večerali.
Ocijenila je da Bajden ima inteligenciju, posvećenost i rasuđivanje koji su potrebni i koje američki narod zaslužuje da ima u svom predsjedniku, a da da kandidat republikanaca Donald Tramp nema nijedan od tih kvaliteta.
Haris je rekla da je služenje sa Bajdenom bila jedna od najvećih počasti u njenoj karijeri, prisjećajući se trenutka kada je zvao da joj kaže da odustaje od nominacije i da će je podržati u predsjedničkoj trci.
Intervju sa novinarkom CNN-a Dejnom Beš bila je prilika za Haris da utiša kritičare koji su tvrdili da je izbjegavala okruženje u kojem nije imala sve pod kontrolom, a dobila je i platformu da definiše svoju kampanju i testira svoju političku snagu pred debatu sa Trampom, koja je zakazana za 10. septembar.
Međutim, intervju je takođe predstavljao rizik, dok njen tim pokušava da nastavi u snažnom ritmu, koji je počeo odustajanjem Bajdena kao demokratskog predsjedničkog kandidata, a nastavio se prošlonedeljnom Demokratskom nacionalnom konvencijom.
- Prije svega, jedan on mojih najviših prioriteta biće da uradimo sve što možemo da ojačamo i podržimo srednju klasu. Kada vidim aspiracije, ciljeve i ambicije američkog naroda, mislim da su ljudi spremni za novi put naprijed- rekla je Haris.