Осуђено 68 особа због сукоба у Бејруту
ilustracija youtube
ДАН портал

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Осуђено 68 особа због сукоба у Бејруту

Сукоб на југу Бејрута 14. октобра представљао је најгори оружани сукоб у главном граду у неколико последњих година

Либански суд осудио је 68 особа због сукоба у главном граду Бејруту, а након којих је убијено седморо људи, док су десетине повријеђене.

Сукоб на југу Бејрута 14. октобра представљао је најгори оружани сукоб у главном граду у неколико последњих година, подсјећа АП, преноси МИНА.

Национална новинска агенција пренијела је да је судија Фади Акики осудио 68 људи за кривична дјела као што су убиство, покушај убиства, подстицање на вјерске сукобе, посједовање нелегалног оружја и саботажу.

Сукоб је трајао пет сати између двије моћне шитске фракције, Хезболаха и Амала, а у сукоб ватреним оружјем су били укључени и нападачи за које се вјерује да су присталице партије Хришћанске либанске снаге.

Власти су навеле да је 18 особа у притвору, док је 50 у бјекству, али се не зна коме припадају.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

IZBOR UREDNIKA