Donald Tramp / - EPA
27/02/2025 u 17:29 h
DAN portalDAN portal
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Tramp najavio 10 odsto dodatnih carina na kineske proizvode od 4. marta

Predsjednik SAD Donald Tramp najavio je danas da će njegova zemlja uvesti dodatne carine od 10 odsto na kinesku robu počevši od 4. marta.

On je poručio da će carine za Kanadu i Meksiko takođe stupiti na snagu tog datuma.

Optužujući tri zemlje da olakšavaju ulazak droge fentanil u SAD, Tramp je na svojoj društvenoj mreži Truth Social napisao da
sve dok se ova pošast nastavi ili nije ozbiljno obuzdana, carine najavljene (protiv Kanade i Meksika) stupiće na snagu 4. marta, prema planiranom rasporedu“, dok će Kini takođe biti nametnuto 10 odsto dodatnih carina.

Kineski proizvodi su već od početka februara na meti 10 odsto carina, na šta je Peking odgovorio ciljanim doplatama na američki izvoz.

Što se tiče Kanade i Meksika, Tramp je obećao da će početkom februara uvesti carinu od 25 odsto na njihov izvoz zbog ilegalne imigracije i šverca fentanila, smrtonosnog sintetičkog opioida koji izaziva haos u SAD.

Nekoliko sati pre stupanja na snagu tih carina, Tramp je rekao da su one odložene za 30 dana za te dvije zemlje.

Američki predsjednik je danas rekao da taj rok ističe u utorak, 4. marta.

Tramp: Uvodim carine od 25 posto na uvoz iz EU

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
09. mart 2025 00:49