(FOTO: Vlada CG), Ukrajina
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Ukrajina planira ulazak u EU u naredne dvije godine
Šmihal je rekao da Ukrajina očekuje da će pretpristupna faza pregovora početi ove godine
Ukrajina planira da se pridruži Evropskoj uniji (EU) u naredne dvije godine, izjavio je u ponedjeljak premijer te zemlje Denis Šmihal, javljaju agencije prenose mediji.
-Imamo vrlo ambiciozan plan za pridruživanje EU u naredne dvije godine naveo je on u članku objavljenom na internet sajtu "Politico.eu".
Šmihal je rekao da Ukrajina očekuje da će pretpristupna faza pregovora početi ove godine.
Kijev je zvanično podnio zahtjev za članstvo u EU 28. februara 2022. godine, četiri dana nakon početka rata s Rusijom koji Moskva naziva "specijalnom vojnom operacijom".
Evropska komisija dala je mišljenje o zahtjevu za članstvo Ukrajine u EU 17. juna prošle godine, nakon čega je Kijev dobio status kandidata.
Prošlog decembra, ukrajinski parlament usvojio je nekoliko zakona koje je preporučila Evropska komisija za unapređenje procesa pridruživanja zemlje EU.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU