Karibati se nalaze na istoj geografskoj dužini kao i Havajska ostrva i po tome 1. januar bi trebalo da na oba arhipelaga dođe istovremeno, ali će se na Havajima na dolazak nove godine čekati još 26 sati jer, iz administrativnih razloga međunarodna datumska granica zaobilazi Kiribate.
Nova 2025. godina stigla je na Novi Zeland, a u Oklandu je dočekana uz vatromet, kojim je odata počast autohtonim plemenima.
Nova godina je u susednu Australiju stigla nakon dva sata. Vatromet je osvetlio nebo iznad mosta Harbor u Sidneju, a posmatralo ga je više od milion ljudi.
Prije tradicionalnog vatrometa u Sidneju nastupio je Robi Vilijams. Izveo je brojne hitove, uključujući Rock DJ i Angels.
Oko 16. časova Japan, Južna i Sjeverna Koreja proslavili su ulazak u novu 2025. godinu. U Japanu je tradicionalnim udarcem o gong označen početak nove kalendarske godine. Japan se priprema za najvažniji praznik godine, godinu Zmije, koja se u azijskom horoskopu dočekuje kao godina obnove.
U Južnoj Koreji, proslave su skraćene ili otkazane zbog nacionalne žalosti zbog nesreće aviona u kojoj je poginulo 179 ljudi.
Sat vremena kasnije Nova godina stigla je i u Peking, Hongkong, Manilu, Kuala Lumpur, Singapur…
U 18 časova po našem vremenu Indonezija, Tajland, Kambodža, Vijetnam i druge zemlje Jugoistočne Azije zakoračile su u 2025.
Nakon Novog Zelanda, Australije, Severne Koreje, Južne Koreje, Tajvana, Kine, Hong Konga, Tajlanda, u 19:30 po srednjoevropskom vremenu nova godina stigla je i u Indiju.
Najmnogoljudnija zemlja svijeta dočekala je Novu godinu prije Evropljana. Najspektakularniji doček uz vatromet bio je u višemilionskom Mumbaju.
Novu 2025. prvo su dočekali na malom ostrvu Lajn koje pripada ostrvskoj državi Kiribati u centralnom dijelu Tihog okeana.
Poslednja naseljena mesta u kojima će 2025. biti dočekana biće ostrva Nijue i Američka Samoa, koja se nalaze jugozapadno od Kiribata u južnom Pacifiku.