Олуја, Мадагаскар

Олуја, Мадагаскар

- фото: ПРИНТСКРИН
ДАН портал

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

(ВИДЕО) Олуја на Мадагаскару оставила пустош, најмање 80 особа страдало

"Батсираи" је била друга разорна олуја на Мадагаскару за двије недеље, након што је циклон "Ана" убио 55 људи и раселио 130.000 људи у сјеверније дијелове острва

Најмање 80 људи је погинуло на југоистоку Мадагаскара у тропској олуји „Батсираи" која је у недељу погодила то острво у Индијском океану и узроковала поплаве, уништила домове и оставила становнике без струје.

Државна агенција за помоћ у катастрофама саопштила је да је са ранијих 29 пријављених жртава тај број порастао на 80, међутим информације настављају да пристижу из области у које су тешко погођене олујом.

Циклон се обрушио на велико острво у Индијском океану у ноћи између суботе и недеље, срушивши куће и електричне водове. Олуја се примирила касно у недељу остављајући 91.000 људи са уништеним или оштећеним домовима.

Агенција за помоћ у катастрофама саопштила је да се 60 смртних случајева догодило у једној области, округу Иконго на југоистоку Мадагаскара. Речено је да се још увијек прикупљају детаљи о томе шта се догодило у Иконгу.

Члан парламента који представља округ раније је рекао да је број погинулих тамо висок и да се већина жртава удавила или је погинула када су им се куће обрушиле.

"Батсираи" је била друга разорна олуја на Мадагаскару за двије недеље, након што је циклон "Ана" убио 55 људи и раселио 130.000 људи у сјеверније дијелове острва.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

Vezane vijesti

IZBOR UREDNIKA