Vrhovni vođa Irana: Tramp sanja ako smatra da je uništio iranska nuklearna postrojenja

Ali Hamnei

- IMAGO/IRANIAN PRESIDENCY OFFICE APAIMAGES/GULIVER IMAGE
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Vrhovni vođa Irana: Tramp sanja ako smatra da je uništio iranska nuklearna postrojenja

Vrhovni vođa Irana ajatolah Ali Hamnei izjavio je da predsjednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp “sanja” ako misli da je uništio iranska nuklearna postrojenja.

- To je dobro, samo nastavite da sanjate! - rekao je on, čime se osvrnuo na Trampove tvrdnje da je iranski nuklearni program “potpuno uništen” tokom rata te zemlje sa Izraelom u junu ove godine, gdje se Jerusalimu pridružio Vašington.

Hamnei je na sastanku upitao Trampa “ko je on da kaže da li neka zemlja može ili ne može da ima pravo na nuklearnu energiju”.

Ministarstvo spoljnih poslova Irana saopštilo je u subotu, 18. oktobra da Teheran više nije vezan ograničenjima svog nuklearnog programa, nakon što je istekao međunarodni sporazum o njegovom regulisanju.

Predsjednik Irana u UN: Ne želimo nuklearno oružje

Taj sporazum su 2015. godine potpisali Iran, Francuska, Velika Britanija, Njemačka, SAD, Rusija i Kina, a on je trebalo da reguliše iranske nuklearne aktivnosti u zamjenu za ukidanje sankcija Ujedinjenih nacija (UN).

Prema podacima Agencije UN za atomsku energiju (IAEA), Iran je jedina zemlja bez nuklearnog oružja koja obogaćuje uranijum do visokog nivoa od 60 odsto, a blizu tehničkog praga od 90 odsto, potrebnog za proizvodnju atomske bombe.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA