Пекинг је затворио 40 метро станица, односно десет одсто из цијеле подземне мреже, као и мноштво аутобуских линија, у настојању да заустави ширење вируса корона и избј`егне сценарио из Шангаја, гдје се милиони становника налазе у стриктном локдауну дуже од мјесец.
Са неколико десетина нових случајева дневно, Пекинг покушава да избјегне потпуни локдаун, као што је Шангај то учинио у почетку.
Главни град од 22 милиона становника је затворио школе и бројне компаније, као и стамбене зграде у високоризичним областима, док многи људи праве залихе основних животних намирница, за случај потпуног затварања.
У 12 од 16 округа у Пекингу се спроводи други од три планирана масовна тестирања ове недеље, након три масовна тестирања прошле недеље.
У Шангају се не назире крај локдауна.
Највећи град Кине и финансијски центар и даље не дозвољава већини становника да изађе из својих домова, али су неки ипак имали корист од благог ублажавања од недеље, пошто је дозвољено једном члану домаћниства да изађе у кратку шетњу и накупује намирнице у супермаркетима.
Према најновијим подацима, у Шангају, граду од 25 милиона становника, су откривена 63 нова случаја у мјестима гдје нема стриктног локдауна, што указује да град има начин да дође до циља, а то је неколико дана без иједног случаја, како би мјере могле да се ублаже постепено.
И у граду Џенгџу, гдје живи 12,6 милиона људи, у уторак увече уведен је локдаун.