koprivica koncert
- FOTO: DAN
DAN portal

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

SLUŠAJ VIJESTI

Koprivica održao koncert u “Kakarickoj Gori”

Koncert je otvorila defektolog-specijalni pedagog i predsjednica Komisije za prijem kandidata, Adrijana Klisić, koja je u uvodnoj riječi, između ostalog, naglasila da kulturni sadržaji svakako oplemenjuju, podstiču, motivišu i usmjeravaju ličnost ka pozitivnim promjenama

Humanitarni koncert Dragana Koprivice održan je sinoć u Zavodu za smještaj, rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika psihoaktivnih supstanci “Kakaricka Gora”. Programu su doprinijeli i neki od talentovanih korisnika te ustanove.

Koncert je otvorila defektolog-specijalni pedagog i predsjednica Komisije za prijem kandidata, Adrijana Klisić, koja je u uvodnoj riječi, između ostalog, naglasila da kulturni sadržaji svakako oplemenjuju, podstiču, motivišu i usmjeravaju ličnost ka pozitivnim promjenama.

“Kad je naša ustanova u pitanju, kod klijenata se ublažava osjećaj odbačenosti i izolovanosti, razvija osjećaj zajedništva i pripadnosti, uz nedvosmislenu poruku da u svojoj borbi nisu sami, i da su podržani od pojedinaca, ali i zajednice i društva u cjelini”, dodala je.

Zatim su se predstavili gosti programa, pjesnikinja i slikarka Sanja Veličković Radonjić i pjesnik Darko Bulić.

Poslije njih su nastupili i dvojica korisnika JU “Kakaricka Gora”, Nemanja i Bogdan. Nemanja je pročitao svoje dvije nadahnuto napisane pjesme, a onda na klavijaturi pratio Bogdana, koji je svirao na gitari i izvrsno otpjevao dva evergrina.

Svi su nagrađeni aplauzima.

Koprivica je svojiim stihovima i humorističkim aforizmima nadogradio atmosferu i pjevao a kapela poznate evergrin melodije na srpskom, italijanskom i ruskom.

Zatim je uz muzičke matrice pjevao hitove Iva Robića i Đorda Marjanovića, kao i Šabana Šaulića, Halida Bešlića, Enesa Begovića i Miloša Radovanovića.

Veče je završeno kratkim druženjem sa korisnicima Zavoda, koji su se požalili da kulturni poslenici ne posvećuju pažnju njihovoj ustanovi, te žele da se slični kulturni sadržaji dešavaju češće.

Koprivica je obećao da će kontaktirati neke pjevače narodne muzike, koji će se odazvati ovom pozivu, a on će sljedeće nedjelje izvesti humanitarni koncert u JU Zavod “Komanski most” u Podgorici, zatim u zatvoru u Bijelom Polju, potom u Dječjem domu “Mladost – Bijela”, kao i UIKS-u, u spuškom zatvoru, a u planu su i druga gostovanja po Crnoj Gori i šire.

Preuzmite našu aplikaciju

PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY

PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU

PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU

IZBOR UREDNIKA