Slijedi dan odluke / -FOTO: COK
04/08/2024 u 17:53 h

Dukić dijeli 13. mjesto nakon četvrog takmičarskog dana

Crnogorski jedriličar Milivoj Dukić dijeli 13. mjesto nakon četvrtog takmičarskog dana i osam održanih regata i uoči poslednjeg dana jako je blizu plasmana u "medal rejs" regatu, u kojoj će učestvovati deset najboljih jedrilirača planete.

Poslije prvog takmičarskog dana Dukić je bio osmi, nakon drugog 16, dok je nakon trećeg zauzimao 18. mjesto. Sada, uoči posljednjeg regatnog dana prve faze takmičenja sa po 106 bodova dijeli 13. poziciju sa višestrukim osvajačem svjetskih medalja i četvrtoplasiranim iz Tokija, Filipom Bulom iz Njemačke.

Od plasmana među deset najboljih dijeli ga sedam bodova.

Danas je crnogorski jedriličar sedmu regatu završio na drugom, dok je u osmoj osvojio 26. mjesto.

Uslovi na regatnom polju u Marseju su blago rečeno nevjerovatno zahtjevni. Duvao je jak vjetar, koji je često mijenjao pravac, talasi su bili prilično veliki, pa su jedriličari imali velike oscilacije. U prethodnih osam regata Dukić je bio 3, 23, 13, 33, 7, 32, 2, 26.

U "Top 10" su uoči poslednjeg dana: Met Vern (Australija), Pavlos Kontides (Kipar), Stefano Peskeira (Peru), Majk Beket (Velika Britanija), Herman Tomasgard (Norveška), Tomas Sanders (Novi Zeland), Džonatan Vadnai (Mađarska), Klemente Lakamara (Čile), Lorenko Kijevarini (Italija), Fin Linč (Irska).

18. septembar 2024 16:20