02/08/2024 u 13:14 h
D.B.D.B.

Prvi trijumf Francuza, Danci maksimalni

Na olimpijskom turniru rukometaša na programu je četvrto kolo grupne faze

Rukometaši Francuske ostvarili su prvu pobjedu na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto su u okviru grupe B ubjedljivo savladali Argentinu 28:21. ,,Trikolori” su nakon neočekivano loših izdanja u dosadašnjem toku takmičenja, impresivno krenuli u duel sa  ,,Gaučosima” I stekli prednost 7:0 na startu. Na poluvremenu je razlika bila identična(15:8).

Ni u nastavku se nije mijenjao odnos snaga na terenu pa su Francuzi rutinski priveli utakmicu kraju za povratak u borbu za pozicije koje vode u četvrtfinale. Aktuelne olimpijske šampione predvodili su Hugo Deskat sa osam i Elohim Prandi sa pet pogodaka. U poraženom sastavu istakli su se Džejms Parker sa sedam i Pablo Simonet sa pet golova.

Trijumfalni niz u grupi B nastavila je Danska nadigravši Mađarsku 28:25, u prvom susretu današnjeg programa. Danci su slavili na krilima Matijasa Gicela, koje mrežu rivala pogađao osam puta, te Mikela Hansena i Lukasa Jorgensena koji su dali po pet pogodaka. Najefikasniji u selekciji Mađarske bio je Zoran Ilić sa pet golova.

Raspored utakmica četvrtog kola grupne faze na olimpijskom turniru rukometaša:

Grupa A: Hrvatska-Švedska (14:00). Njemačka-Španija (16:00), Japan-Slovenija (19:00)

Grupa B: Mađarska-Danska 25:28, Argentina-Francuska 21:28, Norveška-Egipat (21:00)

19. septembar 2024 10:22