Сви који из неког разлога не могу на традиционалан начин да уберу бадњак могу га купити код продаваца који су већ заузели мјеста у близини Саборног храма Христовог васкрсења. Бадњак нема цијену, већ како продавци кажу, колико ко да. Један од њих нам је рекао да је дрво брао у Братоножићима и да би по обичајима сви који обиљежавају Божић требало да у кући имају макар гранчицу, због напретка породице, ако немају услова за ложење ватре. Поред бадњака ту су и разни аранжмани са гранчицама маслине, храста, пшенице, сламе и других украса који коштају од еуро до десет.
Према бадњаку се односи као према личности, и то би сви који доносе дрво у град зарад продаје морали да знају. Непримјерено је бацати и остављати оне које не успију да продају. Неприхватљиво је данима унапријед на дрвећу, стубићима и саобраћајним знацима остављати закачене гранчице које ваљда означавају да је локација заузета. Тиме се лијепи обичаји претварају у супротност.
Предсједник Црквене општине Подгорица Зоран Вукчевић поручује грађанима да је бадњак свето дрво и да би сви требало да се према њему односе са поштовањем.
–Наше хришћанско осјећање би требали да искажемо у границама- да не беремо читаву шуму, него да то раде у малим количинама. Такође, продавци би требало да поведу рачуна да бадњака не каче по дрвећу него нека га прислоне при кућама – рекао је Вукчевић.