
Predškolsku ustanovu "Majka Tereza" od septembra će pohađati 382 djece. Od toga broja, kako je saopštio David Junčaj, direktor predškolske ustanove, njih 16 je upisano u vaspitnu jedinicu u Dinoši. Potpisivanje ugovora za djecu koja se prvi put upisuju u vrtić počeće 5. avgusta i trajaće do 21. avgusta.
– U toku je podjela grupa i obrazovnog kadra, a takođe, vršiće se sistematizacija radnih mjesta kako bi poslije završetka dežurstva, koje traje do kraja avgusta, omogućili da u septembru nastavimo sa redovnim nastavnim procesom. Raduje nas činjenica da se broj polaznika povećava svake godine. Zahvaljujemo roditeljima na ukazanom povjerenju i dobroj saradnji koju imamo do sada – rekao je Junčaj.
Junčaj navodi da su u toku dežurstava predvidjeli krečenje radnih soba i hola vrtića.
– Obezbijedili smo da svaka soba bude uređena po evropskim standardima. Takođe, u dvorištu vrtića obezbijedili smo razne igre za djecu kako bi sam boravak djece u prirodi bio što ljepši i zabavniji jer je veoma bitno za njihov fizički i mentalni razvoj. Od početka septembra počećemo sa programom "Centar izvršnosti" i "Eko-škola", a takođe ćemo nastaviti i sa programom "Brižne porodice", a sve u cilju unapređenja kvaliteta rada, nastave i učenja – rekao je Junčaj.
Junčaj dodaje da su predvidjeli da se što više uključe u razne programe i projekte Zavoda za školstvo i Ministarstva prosvjete u cilju stvaranja boljih uslova rada i nastave.
Коментари (1)
Оставите свој коментар