Недостатак успоривача брзине, атмосферске и фекалне канализације, пропао асфалт, отворене рупе, брза вожња проблеми су са којима се суочавају мјештани Улице Гојка Беркуљана на Забјелу. Ова саобраћајница дуга око 200 метара, како причају мјештани, је уска и прометна, а тренутно је комплетан саобраћај на њу усмјерен од како је почела санација Улице Душана Милутиновића. Из ПГ бироа наводе да планом Агенциjе за изградњу и развоj Подгорице за ову годину ниjе предвиђена реконструкциjа Улице Гоjка Беркуљана, те да ће екипе Путева кроз редовно одржавање санирати ударне рупе.
Житељ улице Милан Вујовић наводи да је она веома прометна.
– Велико је насеље, а од када је почела да се ради Улица Душана Милутиновића саобраћај је постао још интензивнији. Улица је пропала потпуно, а и поред тога брзо се вози. Неопходно би било да се поред успоривача брзине пресвуче и новим асфалтом. Уска је поприлично, али има мјеста за њено проширење. Добро би било да се макар метар прошири – навео је Вујовић.
Његова комшиница Јелена Шћекић каже да улица уска толико да не могу двоје аута да се мимоиђу, враћају се у рикверц, а деси се возачи и да се посвађају.
– Паркирају се аута по улици, из капије се не може изаћи. Нема тротоара, вози се брзо и небезбједно је за пјешаке. Не смијемо дјецу пустити да изађу на улицу, већ их возимо до школе. Требало би је проширити и направити тротоар. Немамо атмосферску и фекалну канализацију, као да смо на селу. Забјело је мало запуштено било, градоначелник заиста ради, то се види, али не може вјероватно да се све стигне – истакла је Шћекић.
Са њима је сагласна и Маријана Вешовић.
– Једва да са дјецом могу проћи од аута, али немам други пут. Нема тротоара, "лежећих полицајаца" да би зауставили возаче. Углавном су све улице у овом дијелу Забјела уске и без тротоара. Морам константно да се са колицима склањам да нас не би неко ударио – поручила је Вешовић.
Миливоје Спичановић, наводи да иако је кратка улица, требало би поставити два успоривача брзине, јер се брзо вози.
– Прометна је улица, асфалт је пропао. Нема атмосферске и фекалне канализације, када пада киша ријека тече улицом. Требало би је мало проширити, направити тротоаре. Директно излазимо на улицу, свака кућа има малу дјецу, не можемо изаћи колико се брзо вози – казао је Спичановић.
Мјештанин Небојша Вуковић наводи да су се у улици рупе отвориле које не могу да се заобиђу.
– Не може се двоје аута мимоићи. Када падају кише, рупе прекрије вода и уништавају се аута. Асфалт је стар, пропао је, небезбједно је – рекао је Вуковић.