Optimista: Aleksandar Mitrović / EPA-EFE-FOTO: EPA/FRIEDEMANN VOGEL
20/06/2024 u 09:18 h
D.P.D.P.
Preuzmite našu aplikaciju
Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu
Slušaj vijest
StoryEditor

Mitrović uoči meča sa Slovenijom: Ovo su utakmice za koje se živi

Sedmi dan Evropskog šampionata u Njemačkoj otvoriće danas od 15 sati na “Alians areni” u Minhenu reprezentacije Srbije i Slovenije

Nakon poraza na startu šampionata od Engleske (0:1), “orlovi” u meču 2. kola C imaju samo jedan cilj, a to je pobjeda. Za razliku od Srbije, Slovenci su u prvom susretu osvojili bod protiv Danske, pa možda i malo rasterećenije ulaze u ovaj meč. Međutim, jasno je da tim Dragana Stojkovića nema drugi izbor sem pobjede, pa će, sigurni smo, od samog starta krenuti agresivno i tražiti trijumf. U odnosu na prvi meč, Stojković je najavio dvije promjene u ekipi, a jedna od njih je i povratak u startnu postavu kapitena Dušana Tadića.

Uoči današnjeg duela sa Slovenijom, napadač srpskog tima Aleksandar Mitrović rekao je da nema tajni pred ovaj važan meč.

-Neće biti iznenađenja ni sa naše ni sa njihove strane, poznajemo se iz Lige nacija, timska igra im je najveći kvalitet, imaju dobre pojedince, dobre napadače. U oba meča u Ligi nacija mislim da smo bili bolja ekipa, sada su drugačije okolnosti, i mi i oni ćemo ući drugačije u utakmicu a ja se nadam da ću nastaviti taj niz i postići gol – rekao je Aleksandar Mitrović.

U ekipu se vraća Dušan Tadić, a Mitrović je rekao da je to fudbaler koji mnogo znači za srpsku reprezentaciju.

-Tadić i ja imamo dobru komunikaciju, možemo da igramo zatvorenih očiju, kada je na terenu mnogo je lakše i meni i Vlahoviću i saigračima, ali tim je ispred svakog pojedinca, a odluka je samo na selektoru. Ko god da istrči na teren daće svoj maksimum, ovo su utakmice za koje se živi –  jasan je Aleksandar Mitrović.

image

Respektuje Srbiju: Matjaž Kek

EPA-EFE-FOTO: EPA/RONALD WITTEK

Kek: Svjesni smo snage Srbije, ali…

Selektor fudbalske reprezentacije Slovenije Matjaž Kek rekao je uoči današnjeg susreta sa Srbijom da njegovu reprezentaciju čeka težak meč, ali da se nada povoljnom rezultatu.

-Jasno je šta znače bodovi i jednima i drugima, ali sam siguran u sjajnu atmosferu. Morala bi da bude takva, iako nije uvijek slučaj. Ipak dolazimo sa prostora bivše Jugoslavije, što pojačava rivalitet, međutim, važno je da napomenem da je Srbija odličan protivnik i da ćemo imati težak posao. Najbitnije je da poštujemo protivnika, ali i sebe – istakao je Kek na jučerašnjoj konferenciji za novinare.

Kek je potom rekao da ne vidi nikakav problem u izjavi Dragana Stojkovića, koji je najavio da je Srbija riješana da pobijedi u ovom susretu.

-Selektori takve stvari moraju i da kažu, nije to preambiciozno. Mi Piksija stvarno poštujemo, ali isto razmišljamo. Svjesni smo snage srpskog tima, ali želimo da pokažemo da smo zasluženo u Njemačkoj – dodao je Kek.

Pratite nas na
Pridružite nam se na viber community
Pratite nas
i na telegram kanalu
Pratite nas
i na WhatsUp kanalu

Коментари (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
    
Још нема објављених коментара

Оставите свој коментар

  1. Региструјте се или пријавите на свој налог
24. april 2025 01:10