Radost fudbalera Arsenala / -FOTO: TWITTER/PREMIERLEAGUE
28/04/2024 u 17:20 h

Arsenal uzeo mjeru Totenhemu

"Tobdžije" arhivirale veliku prepreku u borbi za titulu

Londonski derbi pripao je Arsenalu, koji je slavio protiv Totenhema u gostima (3:2) i Mančester sitiju umakao četiri boda, uz dva meča više. "Tobdžije" su na putu ka titulu preskočile veliku prepreku.

Izabranici Mikela Artete su odigrali sjajno prvo poluvrijeme koje su riješili u svoju korist sa 3:0 i trasirali put ka 25. trijumfu ove sezone u Premijer ligi. Poveo je Arenal autogolom Hojbjerga u 15. minutu, a onda su mrežu "pjevaca" tresli Bukajo Saka u 27. i Kaj Haverc u 38. minutu.

Totenhem je u nstavku pokazao reakciju. Nakon velike greške golmana Raje, Totenhem je preko Romera u 65. minutu smanjio na 1:3, a kada je u 86. minutu Son realizovao penal i pogodio za (2:3) uslijedio je drmatičan finiš. Ipak, Arsenal je izdržao nalete rivala i stigao do veoma važne pobjede, dok je Totenhem ostao na petoj poziciji sa sedam bodova manje od Aston Vile, istina uz dvije utakmice manje, ali Liga šampiona mu izmiče.

U drugom meču 35. kola odigranom danas Bornmut je ubjedjivo savladao Brajton sa 3:0.

Rezultati 35. kola (danas): Totenhem - Arsenal 2:3 (0:3) (Hojberg 15 ag, Saka 27, Haverc 38 - Romero 65, Son 86.p), Bornmut - Brajton 3:0 (1:0) (Sensi 13, Unai 52, Klajvert 87), Notingem Forest - Mančester siti (17.30).

10. maj 2024 01:24