Trijumf ”kolčonerosa” / -FOTO: TWITTER/ATLETIENGLISH
20/10/2024 u 18:38 h
D.K.D.K.

Atletiko u nastavku okrenuo Leganes

Trijumf ostvarila i Majorka

Nije Atletiko Madrid imao lak posao protiv novajlije Leganesa, nakon prvih 45 minuta imao je gol minusa, ali u nastavku je na "Vandi Metropolitano" režirao preokret za petu pobjedu u La Ligi (3:1), pa je Barseloni i Realu prišao na četiri boda zaostataka, s tim da Katalonci tek treba da odigraju svoj meč 10. kola protiv Hetafea.

"Kolčonerosi" su prespavali prvo poluvrijeme i za takvu igru bili kažnjeni. Preko Nejua koji je poslao "bombu" pod prečku Jana Oblaka gosti su poveli u 34. minutu, ali u nastavku su poklekli. Serlot je mrežu Marka Dmitrovića pogodio u 69. majstorski petom i devetom minutu nadoknade, a srpskog čuvara mreže savladao je Antoan Grizman u 81.

Pobjedu je ostvarila i Majorka, koja je na Balearskim ostrvima golom Vedada Murićija u 76. minutu savladala Rajo Valjekano sa 1:0.