/ Foto: DAN/Srđan Boljević
18/07/2024 u 21:10 h

Barani priredili novu senzaciju – Mornar eliminisao Dinamo Tbilisi

Fudbaleri Mornara priredili su još jedno nezaboravno veče ljubiteljima fudbala u Crnoj Gori

Barani su u svom debitantskom nastupu na međunarodnoj sceni eliminisali slavni Dinamo iz Tbilisija. Nakon pobjede u prvom meču od 2:1, izabranici Zorana Đuraškovića su večeras u gruzijskoj prestonici odigrali neriješeno 1:1 sa domaćinom i potpuno zasluženo otišli dalje. Igrači crnogorskog vicešampiona odigrali su sjajan meč, bili su hrabri i odvažni, upravo onako kako je najavio trener Đurašković uoči meča i još jednom potvrdili da su ekipa koja može mnogo. Ni provokacije od strane domaćina u prethodna dva dana nisu mogle da pokolebaju Barane i nakon svega viđenog u ova meča samo treba konstatovati: Bravo Barani!

Dinamo je u 33. minutu poveo golom Salie, a prolazak Moranu obezbijedio je Darko Zorić, pogotkom u 57. minutu. Barani su u samom finišu meča imali priliku i da pobijede, ali u dva navrata Ondong-Mba nije bio najprisebniji.

Dakle, Mornar nastavlja svoj evropski put, a naredni rival u kvalifikacijama za Ligu konferencija im je kragujevački Radnički.

06. septembar 2024 14:56