Без правих шанси за Рикарда / - фото: FACEBOOK.COM/KAAGENT
21/10/2021 u 22:58 h

Белгијанци и даље енигма за Партизан

Гент однио бодове из Београда у трећем колу Б групе Лиге конференција и нанио Станојевићевој екипи први пораз у сезони

Неке традиције је баш тешко срушити – фудбалери Партизана нису успјели да упишу побједу ни у деветом мечу на европској сцени против тимова из Белгије.

У трећем колу Б групе Лиге конференција сва три бода из Београда је однио дванаестопласирани тим тамошње Прве дивизије, Гент (0:1).

Била је то најлошија партија „црно-белих” ове сезоне, чему свједочи податак да су за 95 минута упутили само два шут у оквир гола и то оба штопер Игор Вујачић у 87. и 91. минуту.

Домаћи су запријетили у 21. минуту, када је Рикардо Гомеш са 17 метара шутирао по земљи поред стативе.

„Бизони” су имали добру прилику у 49. минуту.

Након грешке вицепрвака Србије на средини терена, лопта је дошла на ивицу шеснаестерца до усамљеног Гиоргија Чекветадзеа, који је послао небу под облаке.

Била је то међутим само најава доминације гостију.

У 58. минуту је након течне акције, капитен гостију Вадис Ођиђа-Офое дриблао у казненом простору, снажно шутирао, Александар Поповић одбио у корнер.

Био је то први шут у оквир гола на мечу!

Млади голман је међутим само на кратко одложио капитулацију.

Белгијанци су лопту из корнера пребацили на десну страну, Матис Самоисе се фино намјестио и упутио прецизан центаршут на петерац, гдје је тридесеттрогодишњи Свен Кумс, поред индолентне одбране домаћих, главом послао лопту у мрежу.

Испоставиће се да је то био одлучујући моменат на мечу.

У 61. минуту је Ођиђа-Офое распалио под пречку из слободног ударца са ивице шеснестерца, Поповић поново добро реаговао.

Није то био крај мука за тим Александра Станојевића, чија се одбрана њихала као пруће на вјетру.

Само 60 секунди послије непријатности коју им је створио капитен Гента, Чекветадзе се нашао усамљен пред празном мрежом, шутирао главом, али се Поповић створио ниоткуда и одбио лопту у поље.

Бивши нападач Порта и тадашњег премијерлигаша Хадерсфилда, Лоран Депоатр је у 75. минуту изашао сам пред чувара мреже Партизана, а овај у стилу бека уклизао ногом и одбранио.

Кад нису могли нападачи, морао је да проба штопер домаћих Вујачић у 87. минуту.

Црногорски репрезентативац је послао прави пројектил са око 30 метара, који је искусни голман Синан Болат, уз помоћ пречке, одбио преко гола.

Након ударца из угла, Филип Холендер није успио да захвати лопту у противничком петерцу.

У првом минуту судијске надокнаде времена, такође након корнеран, Вујачић је одлично шутирао главом, а турски голман још боље реаговао и било је јасно да ће Партизан морати да се помири са првим поразом у сезони.

Фудбалери Партизана ће у следећем колу на „Гелмако арени” морати да коначно ријеше белгијску енигму ако желе да остану у трци са Гентом за првом мјесто у групи.

Гент има максималних девет бодова, Београђани шест, а Анортозис и Флора након ремија (2:2) по бод.

25. april 2024 07:14