Džud Belingem donio trijumf Realu / EPA-EFE-JUAN CARLOS HIDALGO
02/09/2023 u 18:56 h

Belingem ponovo junak Reala

Englez donio četvrtu pobjedu "Kraljevskom klubu"

Renovirani "Santjago Bernabeu" na otvaranju pod zatvorenim krovom u delirijum je bacio Džud Belingem - sjajni Englez u sudijskoj nadoknadi donio je novu pobjedu Realu protiv Hetafea svojim petim golom, za perfektnih četiri od četiri u La Ligi.

Hetafe je vodio od 11. munuta golom Borhe Majorala, potom je Real dominirao i uspio da režira preokret. Na startu drugog poluvremena Hoselu je izjednačio, da bi u petom minutu nadoknade u junaka izrastao Belingem i "otpadak" sproveo u mrežu.

U prvom susretu subotnjeg programa Real Sosijedad je goleadi na "Anoeti" stigao do prve pobjede protiv Granade.

Rezultati 4. kola (danas): Real Sosijedad - Granada 5:3 (2:1) (Kubo 9, 44, Zubimendi 59, Barenečea 67, Boš 76ag - Le Norman 35ag, Boje 83, Saragosa 90+9), Real Madrid – Hetafe 2:1 (0:1) (Hoselu 47, Belingem 90+5 – Majoral 11). Petak: Kadis - Viljareal 3:1 (2:1) (Ramos 18, Maćis 30p, 50 - Serlot 10), Almerija - Selta 2:3 (0:2) (Akijeme 54, Aribas 68 - Nunjes 24, Larsen 33, Svedberg 87).

29. septembar 2024 04:16