Dva gola Takume Asana / IMAGO/JAN HUEBNER-FOTO: BUNDESLIGA.DE
02/09/2023 u 18:16 h
Dejan PanićDejan Panić

Bundes liga: Petarde u Štutgartu i Leverkuzenu

Japanac Takuma Asano sa dva pogotka donio bod Bohumu u duelu sa Augsburgom

Treće kolo Bundes lige, odnosno mečeve igrane u subotu popodne, obilježio je duel Štutgarta i Frajburga. „Švabe“ su na svom terenu deklasirale rivala – slavile su sa 5:0. Fihrih je u osmom minutu zatresao mrežu gostiju, a onda je na scenu stigao prvi strijelac Štugarta Serhu Girasi i sa dva pogotka u samo dva minuta doneo Švabama ubedljivu prednost. U drugom poluvremenu Fihrih je novim golom u 62. minutu povećao prednost, a konačan rezultat postavio je mladi Francuz Enco Milo.

I u Leverkuzenu je „pukla“ petarda. Bajer je pobijedio Darmštat sa 5:1, uz dva pogotka Nigerijca Viktora Bonifejsa. Ubjedljivu pobjedu ostvario je i Verder u duelu sa Majncom (4:0), dok je duel Augsburga i Bohuma okončan rezultatom 2:2. Bod gostima obezbijedio je nekadašnji igrač Partizana, Japanac Takuma Asano, koji je postigao oba pogotka za svoju ekipu.

Rezultati

Augsburg – Bohum 2:2 (Beljo 35, Demirović 62 – Asano 45+3, 64)

Bajer Leverkuzen – Darmštad 5:1 (Bonifejs 21, 61, Palasios 49, Hofman 67, Hložek 83 – Vilhelmson 25)

Hofenhajm – Volfsburg 3:1 (Bruks 45+2, Beier 60, Skov 74 – Tomas 36)

Štutgart – Frajburg 5:0 (Furič 8, 62 Girasi 17, 19, Milot 75)

Verder Bremen – Majnc 4:0 (Duksč 3, Stage 53, Bitenkur 82, Njinma 83)

19. septembar 2024 02:32