Хадсон Одои / - Фото: Твитер
23/10/2021 u 15:20 h
ДАН порталДАН портал

Челсијева седмица против Норича

Фудбалери Челсија савладали су Норич са чак 7:0 на свом терену у мечу деветог кола енглеске Премијер лиге

Тим Томаса Тухела тако је стигао до трећег узастопног тријумфа у енглеском шампионату.

Челси је повео у осмом минуту када је погодио Мејсон Маунт, а само десетак минута касније у стријелце се уписао и Калум Хадсон Одои за 2:0.

Домаћи састав је до трећег поготка стигао у 42. минуту, а овога пута погодио је Рис Џејмс.

У наставку, Челси је четири пута тресао мрежу ривала и то преко Бена Челвела у 57. минуту и аутоголом Максимилијана Џејмса Аронса у 62.

На 6:0 повисио је Маунт својим другим голом на мечу и то са пенала у 85. минуту, а коначних 7:0 поставио је исти играч у 92. минуту стоигавши до хет-трика.

Након ове побједе Челси има 22 бода и лидер је на табели, други је Ливерпул са 18, али и утакмицом мање.

Норич је последњи на табели са само два бода.

17. maj 2024 05:40