12/06/2021 u 23:12 h
Dejan PanićDejan Panić

Црногорске наде надиграле Албанију

Изабраници Слободана Драшковића постили по гол у оба полувремена

Фудбалска репрезентација Црне Горе, играчи испод 20 година, побиједила је у пријатељском одмјеравању снага селекцију Албаније са 2:0.

Тријумф „црвених” потпуно је заслужен, јер су током свих 90 минута били бољи ривал од комшија, који ниједном нису запријетили голу црногорског тима.

Селектор Слободан Драшковић шансу је дао готово свим играчима, а момци који су играли сигурно су задовољили њега и стручни штаб.

Од самог старта утакмице, селекција Црне Горе је била боља.

Изабраници Слободана Драшковића су у првих десетак минута „притисли” госта, али смо први опаснији ударац ка голу Симона Симонија видјели тек у 23. минуту.

Арнел Кујовић је са двадесетак метара добро шутирао, али је лопта завршила свој пут изнад саме пречке.

Ипак, у 30, минуту „црвени” су повели.

Капитен Растко Марсенић је извео слободан ударац, лопта је погодила „живи зид” гостује репрезентације и одбила се на ногу Марку Бојовићу. Првотимац Сутјеске је указану прилику претворио у вођство Црне Горе - са десетак метара је погодио мрежу Албаније.

У наставку сусрета виђена је права ревија измјена на обје стране, а Црна Гора је побједу овјерила у 68. минуту.

Дефанзивац домаћих и члан Зете Огњен Ђиновић све је добро урадио по лијевој страни, а онда у правом тренутку убацио лопту за Влада Гајића, који је са седам-осам метара погодио мрежу репрезентације Албаније - 2:0.

Могао је тријумф домаћих фудбалера да буде и убједљивији, да је средином другог дијела зицер искористио Вук Стриковић.

Боричић је прошао по десној страни, убацио лопту у казнени простор, а нападач Рудара шутирао право у голмана Мару.

Ове двије репрезентације одиграће још један меч, овога пута у Албанији. Сусрет је на програму у уторак од 18 сати на стадиону „Љоро Борићи” у Скадру.

14. april 2024 23:37