Dvostruki strijelac za Dečić: Oliver Šarkić / -FOTO: FSCG
07/10/2023 u 21:16 h

Dečić slavio u Petrovcu, na pauzu ide kao lider

Tuzani pod Malim brdom slavili protiv domaćina sa 3:2, Mornar

Na novu petnaestodnevu pauzu, uslovljenu obavezama reprezentacije, fudbaleri Dečića otići će kao lideri prvenstva Crne Gore. Tim Milorada Pekovića je u derbiju 12. kola „Meridianbet“ 1. CFL slavio u Petrovcu protiv istoimenog domaćina sa 3:2 i tako zadržao prvo mjesto na tabeli.

Tuzane je u vođstvo, već u 4. minutu, doveo Andrej Bajović, ali je pet minuta kasnije Slobodan Babić izjednačio. Uslijedila je potom dominacija gostiju u dva pogotka Olivera Šarkića, najprije u 12, a onda i u 68. minutu. Konačan rezultat je u nadokandi vremena postavio Adnan Bašić.

Do drugog uzastopnog trijumfa stigao je i Mornar. Barani su na Topolici sa 2:1 pobijedili OFK Mladost Lob.bet golovima Demira Škrijelja i Andrije Kolundžića, dok je pogodak za Podgoričane djelo Alekse Maraša.

image

Mornar slavio protiv Lješkopoljaca

Rezultati: Petrovac – Dečić 2:3 (Babić 9, Bašić 90+1. - Bajović 4, Šarkić 12, 68), Jedinstvo Franca – Jezero 2:3 (Korać 53, 58p - Škrijelj 52, Redžepagić 79p, Naoki 90+4), Mornar – OFK Mladost Lob.bet 2:1 (Škrijelj 31, Kolundžić 51 - Maraš 13), Arsenal – Sutjeska Meridianbet 1:1 (Đorđević 38 – Krstović 35).

Sjutra igraju Budućnost – Rudar.

Tabela: Dečić 23, Jezero 20, Budućnost 19, Mornar 18, Petrovac 17, Sutjeska Meridianbet 16, Arsenal 15, Jedinstvo Franca 10, OFK Mladost Lob.bet 10, Rudar 6.

01. maj 2024 21:55