Medina Dešić / -FOTO: DAN/SRđAN BOLJEVIć
26/10/2024 u 08:24 h
Slušaj vijest

Dešić: Da damo sve od sebe u Tampereu

Najbolje crnogorske fudbalerke poražene su od Finske sa 0:1, u prvom meču prve runde baraža za Evropsko prvenstvo

Reklo bi se očekivano, jer su Finkinje bile favoritkinje, ali daleko od toga da su naše igračice razočarale. Pružile su dobar otpor, imale i par šansi i ostala je žal što na kraju nisu uspjele da stignu do povoljnog rezultata.

Blizu gola na meču sa Finskom bila je Medina Dešić. Golgeterka njemačkog Nirnberga je u smiraj prvog poluvremena gotovo sa centra igrališta probala da lobuje golmanku gostujuće reprezentacije, ali je lopta završila iznad same prečke.

-Vidjela sam da je golmanka izašla i pokušala sam da je lobujem. Šteta što nije ušla u gol – kazala je Medina Dešić.

Devetka „crvenih“ se osvrnula na kompletan tok susreta sa Finkinjama.

-Prvih nekoliko minuta nismo bile na nivou na kojem možemo da igramo, možda je bilo i previše respekta prema rivalu. Ipak je Finska iz A divizije, a mi smo u C. Međutim, bidjeli smo da možemo da budemo konkurentne kada damo maksimum, imale smo dobre akcije, nekoliko šansi. Treba što prije da se oporavimo i damo sve od sebe u Tampereu.

Finkinje su i u revanšu apsolutne favortkinje.

-Očekuje nas slična atmosfera kao u Sjevernoj Irskoj, gdje smo vodile 1:0, nažalost na kraju nijesmo pobijedile. Imamo kvalitet i ako ga pokažemo, mislim da imamo čemu da se nadamo – istakla je Medina Dešić.

Crnogorke će put sjevera Evrope krenuti u nedjelju ujutro, a revanš sa Finskom na programu je u utorak.

26. oktobar 2024 08:24