Sa meča Astana - Dinamo / PIXSELL-FOTO: NK DINAMO
30/11/2023 u 21:04 h
D.M.D.M.

Dinamo savladao Astanu, protiv Balkanija za evropsko proljeće

U eliminacionu fazu Lige konferencija prošao Slovan iz Bratislave

Dinamo je preživio gostovanje u Kazahstanu. Uspio je u nastavku boljom igrom da dođe do trijumfa (0:2).

Golove za Dinamo postigli su Petar Sučić u 48. i Takura Taneka u 79. minutu.

Astana je meč završila sa fudbalerom manje, pošto je u 73. minutu isključen Dušan Jovančić.

U drugom meču grupe C, Viktorija Plzenj je u Tirani savladala Balkani (0:1).

Gol odluke dao je Pavel Sulc (81).

Prvo mjesto na tabeli drži Viktorija sa 12 bodova. Dinamo je drugi sa šest bodova, dok Astana i Balkani imaju četiri.

U posljednjem kolu (14. decembar), "modri" će dočekati Balkani i imaju šansu da trijumfo izbore plasman u eliminacionu fazu.

Slovan iz Bratislave izborio je plasman u nokaut fazu Lige konferencija.

U meču petog kola grupe A kao gost, poslije preokreta, savladao je Klasvik sa Farskih Ostrva (2:1).

Poveo je Klasvik u 17. minutu golom Madas Mikelsena, da bi preokret i pobjedu Slovanu donio iskusni vezista Juraj Kucka golovima u 34. i 62. minutu.

Dalje je iz grupe A prošao i francuski Lil koji je rutinski kao gost savladao Olimpiju u Ljubljani 2:0.

Golove za goste postigli su Remi Kabela (18)  Jusuf Jazidži (75).

AZ Alkmar je savladao minimalno Zrinjski (1:0) i ostao u trci za prolaze dalje u grupi E.

Gol vrijedan tri boda dao je Vangelis Pavlidis (59).

Grupa A: Klaksvik – Slovan Bratislava 1:2 (1:1), Olimpija Ljubljana – Lil 0:2 (0:1)

Grupa B: Breidablik – Makabi Tel Aviv 1:2 (0:1), Gent - Zorja 4:1 (1:0)

Grupa C: Astana – Dinamo Zagreb 0:2 (0:0), Balkani – Vikrotija Plzenj 0:1 (0:0)

Grupa D: Bešiktaš – Klub Briž 0:5 (0:2), Bodo/Glimt – Lugano 5:2 (1:0)

Grupa E: AZ Alkmar – Zrinjski 1:0 (0:0)

Grupa G: HJK Helsinki – Aberdin 2:2 (2:1)

04. maj 2024 17:13