DMD Delta / -FOTO: MERIDIANBET BIZNIS LIGA
05/07/2024 u 21:37 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

DMD Delta prvi šampion Meridianbet Biznis lige

U finalu plej-ofa ekipa Zorana Milaševića slavila protiv Vojske Crne Gore rezultatom 3:1 pred oko 200 gledalaca u balonu "Arena"

DMD Delta šampion je prvog izdanja Meridianbet minifudbal lige. U finalu plej-ofa ekipa Zorana Milaševića slavila protiv Vojske Crne Gore rezultatom 3:1 pred oko 200 gledalaca u balonu "Arena".

Fantastičan finalni meč odigrali su DMD Delta i Vojska Crne Gore. Nakon početnog odmjeravanja snaga, Obradović je iskoristio grešku golmana Vojske Drobnjaka i rezultat je bio 1:0. Već do poluvremena DMD Delta je udvostručila prednost. Sjajna akcija nakon prekida, uspavala se odbrana Vojske, što je iskoristio Tomović kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Već u prvom minutu drugog poluvremena uspjela je Vojska Crne Gore da smanji na 2:1 pogotkom Babovića, ali je Vučetić kontranapadom u 30. minutu postavio konačnih 3:1 za ekipu DMD Delte.

Treće mjesto osvojila je ekipa Sincommerce, koja je u meču za bronzu slavila sa 5:1 protiv ekipe Montecargo.

Nakon finala najboljima su uručene nagrade i pehari, kao i zahvalnice za prijatelje i sponzore Meridianbet lige.

Za najboljeg golmana Meridianbet Biznis lige Crne Gore proglašen je Marko Raičević iz šampionske ekipe - DMD Delta. Najbolji strijelac lige je Nemanja Nikolić iz Vojska Crne Gore, dok je za najboljeg igrača lige proglašen Miloš Miličković iz ekipe Sincommerce. Ekipa NLB Banke dobila je pehar za "fer-plej" ekipu.

Samo finale imalo je i humanitarni karakter, pošto je fondaciji "Budi human" uručena donacija od 2.000 eura.

FINALE

image

Prvi šampion Meridianbet Biznis lige

DMD Delta – Vojska Crne Gore 3:1 (2:0)

Balon: "Arena". Gledalaca: 200. Sudije: Željko Anđelić i Emir Ramović (Podgorica). Strijelci: Obradović u 5, Tomović u 16, Vučetić u 30. minutu za DMD Deltu, Babović u 21. minutu za Vojsku Crne Gore.

DMD DELTA: Raičević, Drašković, Turanjanin, Obradović, Spasojević, Tomović, Radulović, Aćimić, Laković, Kojić, Vučetić, Mijović, Despotović, Milović.

VOJSKA CRNE GORE: Drobnjak, Dačević, Potpara, Babović, Dedović, Mitrović, Matanović, Džoganović, Nikolić, Radulović, Marković, Aleksijević.

ZA TREĆE MJESTO

Sincommerce – Montecargo 5:1 (3:0)

Balon: "Arena". Gledalaca: 100. Sudije: Željko Anđelić i Emir Ramović (Podgorica). Strijelci: Miličković u 2. i 30, Bojić u 4. i 14, Tomašević u 38. minutu za Sincommerce, Dabanović u 26. minutu za Montecargo.

SINCOMMERCE: Pavićević, Stojanović, N. Ivanović, Bojić, Radonjić, Jovović, Belojević, Čađenović, Miličković, M. Ivanović, S.Ivanović, Vujošević, Komatina, Gibača, Tomašević.

MONTECARGO: Lukić, Brković, Pelević, Matanović, Lojpur, Popović, Rešetar, Maraš, Dabanović.

04. oktobar 2024 14:00