Bez pobjednika u derbiju / EPA-EFE-ERDEM SAHIN
24/10/2024 u 21:06 h
D.K.D.K.

Liga Evrope: Remi u Istanbulu, minimalac Totenhema

Dovbik sa "kreča" obradovao Romu, Ajaks lako slavio u Bakuu, pobjede upisali Ajntraht, Real Sosijedad, Lacio i Anderleht

Novi remi Mančester junajteda u Ligi Evrope, treći, ovog puta na teškom gostovanju protiv Fenerbahčea u Istanbulu. Derbi je završen bez pobjednika (1:1), pa će Junajted morati još da čeka na prvu pobjedu.

"Crveni đavoli" su poveli preko Kristijana Eriksena, ali je bod Feneru u nastavku donio En Nesiri. Totenhem je opravdao ulogu favorita, minimalno savladao AZ Alkmar golom Rišarlisona iz penala u 53. minutu i zadržao maksimalan učinak kojim se još mogu pohvaliti Anderleht koji je bio bolji od Ludogoreca, te Lacio koji je slavio na gostovanju u Enšedeu. Lion je prvi poraz pretrpio od Bešiktaša pred svojim navijačima.

Roma, Ajntraht, Real Sosijedad i Ajaks opravdali su uloge favorita u mečevima odigranim u terminu od 18.45 sati.

Roma je do prvog trijumfa protiv Dinama iz Kijeva na "Olimpiku" stigla golom Artjoma Dovbika u 23. minutu iz penala, Ajntraht je, takođe, minimalno savladao letonski RFS u Frankfurtu, dok su se Real Sosijedad i Ajaks radovali cijelom plijenu u gostima. Baskijci su uzeli mjeru Makabiju iz Tel Aviva, koji svoje utakmice kao domaćin igra na stadionu Partizana u Humskoj, dok je Ajaks očitao lekciju Karabagu u Bakuu.

PAOK i Plzenj su remizirali u Solunu, Ferencvaroš je srušio Nicu u Budimpešti, a Midtjiland je bio bolji od Union Rojala.

Rezultati trećeg kola

Atletik Bilbao - Sparta Prag 1:0 (1:0) (Niko Vilijams 33), Anderleht - Ludogorec 2:0 (0:0) (Edozi 67, Drejer 90+4), Totenhem - AZ Alkmar 1:0 (0:0) (Rišarlison 53p), Fenerbahče - Mančester junajted 1:1 (0:1) (En Nesiri 49 - Eriksen 15),  Porto - Hofenhajm 2:0 (1:0) (Đalo 45+2, Samu 75), Lion - Bešiktaš 0:1 (0:0) (Fernandeš 71),  Malme - Olimpijakos 0:1 (0:1) (El Kabi 30), Tvente - Lacio 0:2 (0:1) (Pedro 35, Isaksen 87), Rendžers - FCSB 4:0 (2:0) (Lorens 10, Černi 31, 55, Igamane 72), Roma - Dinamo Kijev 1:0 (1:0) (Dovbik 23), Ajntraht - RFS 1:0 (0:0) (Larson 79), PAOK - Viktorija Plzenj 2:2 (0:2) (Tisudali 84, Baba 93+ - Havel 31, Vidra 39), Makabi Tel Aviv - Real Sosijedad 1:2 (0:1) (Turgeman 81 - Pačeko 19, Gomez 64), Ferencvaroš - Nica 1:0 (1:0) (Bombito 15), Karabag - Ajaks 0:3 (0:1) (Tejlor 36, Veghorst 74, Akpom 77), Midtjiland - Union Rojal 1:0 (1:0) (Diao 18). Utorak: Braga - Bode Glimt 1:2 (0:0) (Nijakate 64 - Evjen 53, Nilsen 90+4), Galatasaraj - Elfsborg 4:3 (3:0) (Ikardi 28, Peterson 39ag, Jilmaz 44, Akgun 83 - Hult 53, Baidu 65pen, Larson 90+2).

24. oktobar 2024 23:58