/ EPA-EFE-FOTO: EPA/FILIP SINGER
20/01/2024 u 20:43 h
D.PD.P

„Farmaceuti“ do pobjede u 91. minutu

Lider Bundeslige u derbiju 18. kola savladao na gostovanju ekipu Lajpciga sa 3:2

Derbi 18. kola nјemačke Bundeslige pripao je Bajeru iz Leverkuzena. „Farmaceuti“ su u gostima savladali Lajpcig sa 3:2, a gol odluke postigao je Inkapje u 91. minutu. Leverkuzen se nalazi na prvom mjestu, ima sedam bodova više od Bajerna, ali i dvije utakmice više.

Lajpcig je bio bolji rival u prvom poluvremenu, imao je više od igre i to je materijalizovao vođstvom od 1:0. Gol je je postignut već u sedmom minutu. Nakon asistencije Šlagera, Ćavi Simons je pogodio mrežu gostiju.  Drugo poluvrijeme je krenulo šokantno po domaći tim, pošto je Leverkuzen izjednačio nakon samo 120 sekundi preko Tele.  I nakon izjednačenja „farmaceuti“ su nastavili sa napadima, Virc je imao kolosalnu šansu u 54. minutu i nije bio precizan, a surova kazna za taj promašaj stigla je samo 60 sekundi kasnije. Bajer je imao korner i izveli su ga toliko loše da su porkrenuli munjevitu kontru Lajpciga, koja se završila asistencijom Olma i egzekucijom Opende za 2:1. No, nije taj gol pokolebao lidera na tabeli. Džonatan Ta je izjednačio u 64, a u prvom minutu nadoknade je za konačnih 2:3 pogodio Inkapje.

19. maj 2024 16:22