Radost Engleza / -FOTO: EPA
13/10/2024 u 20:20 h

Grčka četiri od četiri, Finska lak plijen za Englesku, Austrija "petardirala" Norvešku

Dvostruki uzastopni vicešempion Evrope se vratio na trijumfalni put

Grčka nastavlja uspješan hod u B diviziji Lige nacija - pred "helenima" je večeras na "Kariskakisu" u Pireju poklekla i Republika Irska (2:0).

"Heleni" su upisali četvrtu pobjedu i ponovo se osamili na čelu grupe 2, sa maksimalnih 12 bodova.

Anastasios Bakasetas u 48. Mantalos u drugom minutu nadoknade donijeli su "helenima" trijumf koji je posvećen nedavno preminulom igraču Panatinaikosa Džordžu Baldoku.

Engleska je nakon šokantnog poraza na "Vembliju" od Grčke pokazala reakciju u Helsinkiju, opravdala ulogu favorita protiv Finske i ostvarila treću pobjedu u B diviziji Lige nacija (3:1).

Hari Kejn se vratio u tim Engleske, a sa kapitenom na terenu je dvostruki uzastopni vicešampion Evrope dominirao na Olimpijskom stadionu. Trijumf je najavio Griliš u 18. minutu, Arnold je majstorskim pogotkom iz "slobodnjaka" udvostručio prednost u 74., dok je u 84. mrežu domaćina zatrsao i Deklan Rajs. Poraz Finske koja je ostala na nuli ublažio je Artu Hoskonen tri minuta kasnije.

U grupi 2, Austrija je "petardirala" Norvešku u Lincu (5:1) i sa kamatom joj se revanširala za poraz u Oslu (1:2), dok je Slovenija u Almatiju uzela mjeru Kazahstanu. Pred posljednja dva kola u novembru Austrija, Norveška i Slovenija imaju po sedam bodova, s tim da Austrijanci imaju najbolju gol razliku.

U C diviziji, Sjeverna Makedonija je vezala treći trijumf, drugi u gostima, ovog puta protiv Jermenije u Jerevanu (2:0) golovima Miovskog i Alimija u okviru grupe 4 i i blizu je direktnog plasmana u B diviziju. Farska Ostrva i Letonija su podijelili bodove.

Konačno, u najslabijoj D diviziji, Lihtenštajn i Gibraltar su remizirali bez golova u grupi 1, dok je Malta na svom terenu golom Teuma u 87. minutu srušila Moldaviju (1:0) u grupi 2.