Тренутак када је Хот довео Ком у вођство против ОФК Титограда / - фото: Дан/Срђан Бољевић Ђиђо
12/09/2021 u 21:53 h

Грбљу не помаже ни Треневски

Клубови из врха табеле сигурни у 5. колу Друге црногорске фудбалске лиге

Лидер Друге лиге, Бокељ, савладао је Цетиње 2:0 (1:0) на „Луговима” у 5. колу.

Госте је у вођство довео Петар Чавор у 39. минуту, док је коначан резултат поставио Никола Брауновић у 90+11. минуту.

Исти број бодова као Которани, али слабију гол разлику, има Арсенал.

Тиваћани су након преокрета, савладали Младост из Доње Горице 2:1 (0:0).

Љешкопољци су повели голом Душана Вуковића из једанаестерца у 48. минуту.

Изједначио је на исти начин Ћетко Манојловић у 51, док је тотални преокрет домаћима донио искусни нападач Јасмин Муховић у 80. минуту.

Резултати

Арсенал – Младост ДГ 2:1 (0:0)

Цетиње – Бокељ 0:2 (0:1)

Грбаљ – Јединство 0:3 (0:2)

Беране – Игало 3:2 (1:1)

Ком – ОФК Титоград 2:0 (1:0)

Најближи пратилац водећем двојцу је Јединство, које је данас са 3:0 (2:0) славило на гостовању Грбљу.

Стријелци су били Жарко Кораћ у 15, Ђорђе Цвијовић у 28. и Александар Ћулафић у деветом минуту судијске надокнаде времена.

Немања Царевић код домаћих и Сеад Дацић код гостију, морали су да напусте терен у 84. минуту због црвених картона.

Клубу из Радановића није помогао ни нови шеф стручног штаба Виктор Треневски.

„Триколори” су једини тим без бодова у друголигашком каравану.

image

Табела Друге лиге

Беране је савладало Игало 3:2 (1:1).

Домаћи су повели већ у 4. минуту, преко Божидара Бујише.

Изједначио је Балша Дубљевић из једанаестерца, осам минута касније, а исти играч је у другом минуту другог полувремена преокренуо резултат у корист Херцегновљана.

Само два минута касније је Никола Тмушић из пенала донио ново изједначење, док је Ганац, Баба Муса у 65. минуту одлучио да сва три бода остају у Беранама.

У подгоричком дербију су Мирза Хот у 33. и Игор Вукчевић у 76. минуту донијели побједу Кому против ОФК Титограда 2:0 (1:0).

20. april 2024 18:00