Искра предводи колону тимова иза Сутјеске / - фото: Дан/Жељко Шапурић
11/09/2021 u 22:06 h
ДАН порталДАН портал

Искра избила на друго мјесто

Даниловграђана савладали Морнар у гостима, док је Рудар у дубокој судијској надокнади дошао до сва три бода у последњем мечу седмог кола Прве Телеком црногорске фудбалске лиге против Подгорице

Искра је избила на диобу другог мјеста Прве Телеком црногорске лиге, пошто је у гостима минималним резултатом 1:0 (1:0), савладала Морнар.

Тренутак одлуке на „Тополици” десио се у 42. минуту, када је аутогол постигао штопер Барана, Јован Пајовић.

У последњем мечу седмог кола, Рудар је поготком Ивана Вујовића у трећем минуту судијске надокнаде времена дошао до сва три бода на гостовању Подгорици 1:0 (0:0).

Резултати

Сутјеска – Будућност 1:0 (0:0)

Петровац – Дечић 3:2 (1:1)

Зета – Језеро 1:2 (0:1)

Подгорица – Рудар 0:1 (0:0)

Морнар – Искра 0:1 (0:1)

Седма рунда је отворена највећим црногорским дербијем, након којег разлика на табели између Сутјеске и Будућности износи 10 бодова.

Екипа Милије Савовића је минималним резултатом 1:0 (0:0) савладала посрнулог шампиона.

Гости су на старту имали теренску иницијативу, запријетио је већ у другом минуту Игор Ивановић, након корнера Василија Терзића.

Прекаљени нападач освајача дупле круне је са петерца главом послао лопту преко пречке.

Исти играч се у седмом минуту убацио у празан простор, након додавања Момчила Распоповића, шутирао школски, по земљи, али је голман домаћих Владан Гиљен био одлично постављен.

Плаво-бијели су након 20. минута преузели конце игре у своје руке.

Божо Марковић је у 24. минуту пронашао Душана Вуковића у срцу шеснаестерца.

Нападач Никшићана ипак није добро прихватио лопту.

Резервиста Алекса Марушић је у 38. минуту кренуо у соло продор по лијевој страни и уздрмао пречку.

Четири минута касније Владан Бубања је пронашао Марковића, овај покушао главом, а Милош Драгојевић одбранио.

Фудбалери у бијелим дресовима су узвратили у 44. минуту.

Ударац Терзића са дистанце је био лак плијен за Гиљена.

Спорна ситуација виђена је у 51. минуту.

Бубања је у свом казненом простору закачио Ивановића, али судија Милета Шћепановић није досудио најстрожу казну.

Арбитар из Подгорице је зато показао на бијелу тачку у 76. минуту, када је Велимир Влаховић у шеснаестерцу повукао за дрес резервисту Сутјеске, Дарка Никача и зарадио други жути картон.

Сигуран реализатор најстроже казне био је Марко Вучић, који није желио да слави погодак из поштовања према бившим саиграчима, са којима је прошле сезоне освојио дуплу круну.

Подгоричани су покушали да изједначе у 81. минуту.

Терзић је из слободног ударца заврнуо на другу стативу, Миомир Ђуричковић био доминантан у скоку, али је послао лопту тик поред гола.

Треба напоменути да је шеф стручног штаба домаћих, Савовић, указао шансу и најновијем појачању, Владимиру Јововићу.

image

Табела Телеком 1. ЦФЛ

Фудбалери Језера су убиљежили прву побједу у сезони.

Плављани су славили 2:1 (1:0) на гостовању Зети.

Језеро је повело већ у четвртом минуту, голом Срђана Бошковића.

Изједначио је Иван Вукчевић у 73. из једанаестерца, али је само шест минута касније Давор Контић погодио за прву „трицу“ Језера.

Сутјеска је након седмог кола једина екипа без пораза, пошто је Петровац узео скалп Дечићу 3:2 (1:1).

Истакао се двоструки стријелац Марко Миличковић (32, 62. минут).

Марко Живановић је погодио мрежу Тузана у другом минуту другог полувремена.

Стријелци за Дечић су били придошлице из Будућности, Драшко Божовић у 45. и Велизар Јанкетић у 66. минуту.

24. april 2024 03:19