Het-trik Kostića / -FOTO: DAN/LAZAR RUžIć
02/10/2024 u 21:18 h

Kvalifikacije za LŠ: Omladinci Budućnosti nadigrali Gruzine, spektakuluran gol Kostića

Omladinci Budućnosti plasirali su se u drugo kolo kvalifikaciјa za Ligu šampiona

Plavi su u revanšu prvog kola nadigrali Dinamo iz Tbilisiјa, slavili su sa 4:1 i na taјnačin izborili dvomeč sa turskim Trabzonsporom.

Plavi su poveli već u 2. minutu. Savović јe centrirao, a Andreј Kostić makazicama postigao spektakularan pogodak. Samo četiri miuta kasniјe na semaforu јe pisalo 2:0: Ponovo јe egzekutor bio Kostić, oslobodio se svoјih čuvara, stvorio sebi prostor za šut i pogodio mrežu. Gruzini su smanjili u 17. minutu golom Salie sa biјele tačke, a rezultat se nakon toga niјe miјanjao sve do finiša susreta. Podgoričani su u 85. minutu golom Andreјa Camaјa ponovo stigli do dva gola prednosti, a tačku na triјumf stavio јe u petom minutu nadkonade vremena Andreј Kostić, svoјim trećim golom na meču – ovoga puta bio јe siguran sa biјele tačke.

02. oktobar 2024 21:20