Slavlje Rimljana / EPA-EFE-FOTO: EPA/RICCARDO ANTIMIANI
27/10/2024 u 17:11 h

Lacio nadigrao Đenovu, neriješeno u Monci

U italijanskoj Seriji odigrane su još dvije utakmice 9. kola – Lacio je kao domaćin savladao Đenovu sa 3:0, dok su Monca i Venecija remizirali 2:2

Rimljani su “bravu” Đenove “otključali” pogotkom Tijanija Noslina u 21. minutu. Taj rezultat bio je na snazi sve do 86. minutu, kada je na 2:0 povisio španski veteran Pedro, a konačnih 3:0 postavio je Vesino u petom minutu sudijske nadoknade vremena. Lacio se se sada probio na peto mjesto na tabeli sa 16 bodova, koliko imaju i trećeplasirani Juventus i četvrtoplasirana Atalanta.

U Monci je viđena revija golova i svi su postignuti u prvom poluvremenu. Elertson je u 15. minutu doveo Veneciju u vođstvo, a izjednačio je Kirjakopulos u 23. Ponovo je Venecija stekla prednost preko Svobode u 39. minutu, a na 2:2 je poravnao Milan Đurić u 44. Monca je 16. na tabeli sa osam bodova, a Venecija je pretposlednja 19. sa tri boda manje.

27. oktobar 2024 17:12