Džejmi Leveling imao debi za pamćenje / EPA-EFE-FILIP SINGER
14/10/2024 u 23:21 h

Leveling na debiju za Njemačku srušio Holandiju, Kolo Muani matirao Belgiju u Briselu

Italja opravdala ulogu favorita protiv Izraela u Udinama, poraz BiH od Mađarske u Zenici

Derbiji četvrtog kola A divizije Lige nacija u Minhenu i Briselu pripali su Njemačkoj i Francuskoj.

"Elf" je na "Alijanc areni" nadigrao Holandiju, a debi za pamćenje imao je fudbaler Štutgarta Džejmi Leveling, koji je u 63. minutu zakucao loptu pod prečku i ispostavilo se donio svojoj selekciji treću pobjedu u grupi 4 i plus pet u odnosu na "lale".

Holandija je odigrala veoma loš meč i praktično bila bezopasna, ako se izuzme šut Malena sa distance u finišu.

U drugoj utakmici iste grupe, Mađarska je u Zenici slavila protiv Bosne i Hercegovine 2:0 golovima veziste Liverpula Dominika Soboslaja i izjednačila se sa Holandijom na drugom мjеstu sa pet bodova, dok je BiH pred selidbom u B diviziju, budući da ima svega jedan bod nakon četiri kola.

Francuska je vezala i treću pobjedu u grupi 2, predvođena sjajnim Kolom Muanijem koji je bio dvostruki strijelac i matirao Belgiju. Imala je Belgija je u finišu imala nekoliko dobrih prilika da stigne makar do boda nakon isklјučenja Čuamenija u 76. minutu, ali nije ih materijalizovala.

Italija je opravdala ulogu favorita protiv Izraela u Udinama i ostala na vrhu grupe 10 bodova pred rasplet u novembru.

U B diviziji, Ukrajina i Češka su podijelile podove u Vroclavu. Remiјем su se Česi osamili na vrhu grupe 1 nakon poraza Gruzije od Albanije u Tbilisiju, dok je Turska u grupi 4 pokazala snagu, režirala preokret u Rejkjaviku protiv Islanda i zadržala plus dva u odnosu na Vels.

U C diviziji, Švedska je odgovorila na trijumf Slovačke u Bakuu, lako slavila na gostovanju u Talinu protiv Estonije i vratila se na vrh grupe 1, zahvaljujući boljoj gol razlici od Slovaka.