Sa meča u Leverkuzenu / EPA-EFE-FOTO: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF
22/09/2024 u 17:54 h
Dan PortalDan Portal
Slušaj vijest

Leverkuzen nakon preokreta srušio Volfsburg

Fudbaleri Bajera savladali su u Leverkuzenu Volfsburg nakon preokreta sa 4:3, u meču četvrtog kola njemačke Bundeslige

„Vukovi! su poveli već u petom minutu meča, Amura je probio po desnoj strani i uputio centaršut, na loptu je naletio Mukijele i sproveo je u sopstvenu mrežu. Odgovor Bajera bio je ekspresan. „Farmaceuti“ su uspjeli da okrenu rezultat u svoju korist zahvaljujući pogocima Florijana Virca u 14. i Džonatana Taa u 32. minutu, ali smo do odlaska na odmor vidjeli preokret u suprotnom smjeru. Korner Kaminskog u 37. bio je dovoljan Sebastijanu Bornauu da poravna rezultat, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Matijas Svanberg udarcem sa ivice kaznenog prostora donio novu radost Volfsburgu.

Ćabi Alonso je na poluvremenu reagovao izmjenama, a ulazak Pjera Hinkapija mu se isplatio već nakon tri minuta pošto je Ekvadorac bio najviši u skoku posle kornera Garsije. Leverkuzen je u nastavku meča djelovao dosta bolje od rivala, a Alonsov džoker u vidu Viktora Bonifejsa srušio je snove Volfsburga. Gosti su ostali sa igračem manje u 88. minutu kada je isključen Gerhart, a takvu su okolnost fudbaleri Bajera iskoristili na najbolji mogući način. U trećem minutu nadoknade vremena zahvaljujući Bonifejsu, upisali su veoma važnu pobjedu.

22. septembar 2024 17:54