Alonso vodi ”aspirindžije” ka triploj kruni / EPA-EFE-CHRISTOPHER NEUNDORF
10/05/2024 u 09:45 h

Leverkuzen ruši rekorde

Još samo četiri utakmice dijele "aspirindžije" od istorijske sezone bez poraza

Finale Lige Evrope, uz novi novi rekord evropskog fudbala sa 49. utakmica bez poraza u svim takmičenjima - Bajer Leverkuzen igra sezonu iz snova. Bajer Leverkuzen ove sezone jednostavno ne može da izgubi.

Protiv Rome je u revanšu gubio sa 2:0 do 82. minuta, ali je u dubokoj nadoknadi izbjegao poraz. Kao u mnogim utakmicama ove sezone. "Aspirindžijama" je ovo bio 12. put u sezoni da postižu golove nakon isteka 90. minuta. Gol za 2:2 postigao je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić u 97. minutu.

Ekipu Ćabija Alonsa koja je postigla 136 golova u 49 utakmica, osvojila Bundesligu, te ušla u finale LE i u finale Kupa Njemačke, još samo četiri utakmice dijele od istorijske sezone bez poraza.

- Srećni smo zbog plasmana u finale. Igraćemo dva finala u jednoj nedjelji. Pokazali smo karakter nakon njihovog drugog gola, pogledao sam igrače u oči nakon toga i vidio da su željeli više. Još imamo šanse da osvojimo tri titule i moji momci ih zaslužuju - rekao je Alonso.

Leverkuzen je tim koji ove sezone oduševljava planetu.

18. maj 2024 19:40