Sa utakmice između Betisa i Dinama / -FOTO: GHK DINAMO
15/02/2024 u 23:00 h
Dejan PanićDejan Panić

Liga konferencija: Dinamo osvojio Sevilju

Ajaks u nadoknadi vremena postigao dva gola i izbjegao poraz od Bodo Glimta

Preostale četiri utakmice šesnaestine finala Lige konferencija odigrane su večeras, a veliku pobjedu ostvario je Dinamo. Zagrepčani su na gostovanju u Sevilji savladali ekipu Betisa sa 1:0 i napravili veliki korak ka osmini finala. Jedini pogodak na utakmici postigao je Bruno Petković u 76. minutu iz jedanaesterca.

Iznenađenje je priredila ekipa Bodo Glimta koja je u Amsterdamu odigrala 2:2 protiv Ajaksa. Gronbek je u 19. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a onda je u 64.minutu i povisio na 2:0. “Kopljanici” su ipak u nadoknadi vremena do kraja uspjeli da stignu prednost i izbore remi – Van Bomen je u 92. iz penala smanjio na 1:2, a Berguis je u 97. postavio konačnih 2:2.

Pobjedu je ostvario i Makabi iz Haife, koji je bio bolji od Genta – 1:1, dok je duel Serveta i Ludogoreca u Lozani okončan bez golova.